A feltett kérdésére, hogy „szükség van külön légkondira” azt tudom mondani, hogy valószínűleg igen.
A szellőztető rendszer nem tud hűteni a szó szoros értelemben. A külső levegőtől függ! Tehát ha a kinti hőmérsékletek megfelelőek, például nyári éjszakákon, akkor lehet a szellőztetéssel temperálni, alacsony üzemeltetési költség mellett.
A klímával azonban két fontos dolgot is elérünk:
- tényleges hűtés külső behatások nélkül
- párátlanítás, ha erre szükség lehet
A párátlanításhoz pár kiegészítés. A szellőztetéssel természetesen, főleg fűtési időszakban csökkentjük a páratartalmat. Viszont átmeneti időszakban, leginkább ősszel előfordulhatnak olyan napok, amikor a hőmérsékletből és a páratartalomból adódóan (pl. közel azonos külső-belső hőmérséklet és magas külső pára) megemelkedik a páratartalom. Ilyenkor a szellőztetéssel sem tudunk ezen segíteni, hiszen a beszívott friss levegő magas vízpárát hoz. Na ekkor tudunk a klímán indítani egy páramentesítés funkciót!
Megjegyezném azonban, hogy a két rendszer együttesen hozza ki a legjobbat. Fontos a friss levegő a belső komfortnak, a szellőztető egység ezt alacsony üzemeltetés mellet oldja meg, a klíma pedig a kiugró esetekben, igaz magasabb üzemeltetés mellet, de fenntartja az elvárásokat.
Bízom benne, hogy sikerült megválaszolnom a kérdését!